Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS NIUJORKE (JUNGTINĖS AMERIKOS VALSTIJOS)

Adresas: 420 Fifth Avenue, 3 Floor, New York, N.Y., 10018, USA

plačiau »

Tel. +1 212 354 7840
Faksas +1 212 354 7911
El. paštas

Vaikų pilietybė

Sukurta 2014.04.18 / Atnaujinta 2014.05.13 14:59

Lietuvos Respublikos piliečių (vieno iš piliečių) nuo 1990 m. kovo 11 d. iki 2008 m. liepos 22 d. JAV gimę vaikai, įgyja Lietuvos pilietybę gimstant, jeigu jie patys (jei pilnamečiai) arba jų teisėti atstovai raštu prašo laikyti juos Lietuvos Respublikos piliečiais. Toks prašymas gali būti paduodamas per trejus metus nuo 2011 m. balandžio 1 d. arba iki vaikui sukaks 18 metų.

Pateikiama:

  • Laisvos formos prašymas;
  • Vaiko Lietuvoje išduotas gimimo liudijimas;
  • Vaiko JAV pasas;
  • Dokumentas, patvirtinantis, kad šio vaiko tėvai ar vienas iš tėvų jo gimimo metu buvo Lietuvos Respublikos piliečiai (Lietuvos Respublikos pasai);
  • Lietuvos piliečiai tėvai pildo gyvenamosios vietos deklaracijas (jei nėra pildę);
  • Konsulinis mokestis.

SVARBU:

Vaikui dalyvauti nebūtina. Pateikiant dokumentus dėl JAV gimusio vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės, kartu galima pateikti dokumentus dėl paso išdavimo, jeigu vaiko gimimas jau yra apskaitytas Lietuvoje ir jeigu nereikia nuskaityti jo pirštų atspaudų.

DĖMESIO:

Pateikiant dokumentus dėl vaiko paso vaiko, kuriam daugiau nei vieneri metai, dalyvavimas būtinas.

Nuo 2008 m. liepos 22 d. gimę vaikai, kurių tėvai ar vienas iš jų vaiko gimimo metu buvo Lietuvos Respublikos piliečiai, nesvarbu, ar vaikas gimė Lietuvos Respublikos teritorijoje ar už jos ribų ir ar gimdamas įgijo kitos valstybės pilietybę, ar ne, laikomi Lietuvos Respublikos piliečiais, įgijusiais Lietuvos Respublikos pilietybę gimstant. Šių vaikų Lietuvos Respublikos pilietybė įrašoma į vaiko gimimo faktą patvirtinantį dokumentą apskaitant vaiko gimimą.

Naujienlaiškio prenumerata