Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Balsavimas 2019 m. rinkimuose Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Niujorke

Sukurta 2019.04.05 / Atnaujinta 2019.04.05 21:10
  Balsavimas 2019 m. rinkimuose Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Niujorke

  JAV gyvenantys ar laikinai esantys rinkėjai (vyresni nei 18 metų Lietuvos Respublikos piliečiai) turi teisę balsuoti 2019 m. gegužės mėn. vyksiančiuose Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, rinkimuose į Europos Parlamentą ir privalomuosiuose referendumuose.

  Kada ir kokie vyks rinkimai 2019 metais?

  • Gegužės 12 d. vyks Respublikos Prezidento rinkimai bei referendumai dėl pilietybės išsaugojimo ir Seimo narių skaičiaus mažinimo. Rinkėjai, užsiregistravę balsuoti Respublikos Prezidento rinkimuose, bus užregistruoti ir balsavimui privalomuosiuose referendumuose.
  • Gegužės 26 d. vyks rinkimai į Europos Parlamentą ir galimas pakartotinis balsavimas 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimuose.

  Ar būtina iš anksto registruotis norintiems balsuoti užsienyje?

  Taip. Visi rinkėjai, ketinantys balsuoti užsienyje paštu arba asmeniškai, turi iš naujo užsiregistruoti rinkėjų, balsuojančiųjų užsienyje, elektroninėje registracijos sistemoje: https://www.rinkejopuslapis.lt/elektronine-registracija.

  Registruotis reikia iš naujo, net jeigu anksčiau buvote įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus.

  Rinkėjų registracijos metu nurodyti duomenys naudojami tik rinkimų organizavimo tikslais.

  Ką daryti, jei nepavyksta užsiregistruoti?

  Jei nepavyksta užsiregistruoti, patikrinkite, ar teisingai nurodėte visus duomenis (vardą ir pavardę parašėte lietuviškomis raidėmis tiksliai taip, kaip nurodyta Lietuvos Respublikos pase, nurodytu formatu įvedėte telefono numerį, pažymėjote visus privalomus laukelius ir kt.). Taip pat galite susisiekti su LR generaliniu konsulatu Niujorke el. paštu [email protected] arba tel.: +1 212 354 7840.

  Iki kada galima registruotis balsavimui užsienyje?

  Registruotis balsavimui paštu LR generaliniame konsulate Niujorke galima vėliausiai iki 2019 m. gegužės 6 dienos. Balsavimui LR generaliniame konsulate Niujorke asmeniškai registruotis galima iki rinkimų dienos.

  Ką daryti, jeigu neturiu galiojančio paso?

  Jeigu nesate praradęs Lietuvos Respublikos pilietybės, tačiau neturite galiojančio asmens dokumento, galite registruotis ir balsuoti su pasibaigusiu galioti Lietuvos Respublikos pasu ar asmens tapatybės kortele. Norėdami pasikeisti Lietuvos Respublikos pasą, galite kreiptis į LR generalinį konsulatą Niujorke (daugiau informacijos: https://ny.mfa.lt/niujorkas/lt/konsuline-informacija/aktualiausia-informacija/pasas).

  Ar bus galima balsuoti paštu?

  Taip. Rinkėjo registracijos prašyme galite nurodyti, kokiu būdu pageidaujate balsuoti 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimuose ir 2019 m. gegužės 26 d. rinkimuose į Europos Parlamentą:

  • paštu (registracijos prašyme nurodytu gyvenamosios vietos adresu JAV Jums bus išsiųsti balsavimo dokumentai, kuriuos nemokamai galėsite išsiųsti LR generaliniam konsulatui Niujorke paštu). Registruojantis balsavimui puslapyje www.rinkejopuslapis.lt, atkreipkite dėmesį pildant gyvenamosios vietos adresą – patikrinkite, ar įrašėte namo, buto numerį, nurodėte miestą ir įrašėte ZIP kodą (pvz., 420 Fifth Ave, 3rd floor, New York, NY 10018)

  Atskiruose rinkimuose galite pasirinkti skirtingą balsavimo būdą (pavyzdžiui, gegužės 12 d. rinkimuose galite balsuoti paštu arba asmeniškai LR generaliniame konsulate Niujorke, o gegužės 26 d. rinkimuose - Lietuvoje).

  Kada bus galima asmeniškai balsuoti LR generaliniame konsulate Niujorke?

  Balsuoti galėsite ir asmeniškai atvykę į LR generalinį konsulatą Niujorke. Registruodamiesi balsavimui užsienyje nurodykite, kad ketinate balsuoti LR generaliniame konsulate Niujorke ir nurodytomis dienomis ir laikais atvykite į LR generalinį konsulatą Niujorke (420 Fifth Ave, 3rd floor, NY 10018, įėjimas iš 37 gatvės). Atvykdami balsuoti su savimi būtinai turėkite savo Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę (gali būti ir negaliojantys).

  2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendumuose galėsite balsuoti:

  • 2019 m. gegužės 9 - 10 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val. (vietos laiku);
  • 2019 m. gegužės 12 d. nuo 7.00 iki 13.00 val. (vietos laiku).

  2019 m. gegužės 26 d. rinkimuose į Europos Parlamentą ir galimame pakartotiniame balsavime Respublikos Prezidento rinkimuose galėsite balsuoti:

  • 2019 m. gegužės 23–24 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val. (vietos laiku);
  • 2019 m. gegužės 26 d. nuo 7.00 val. iki 13.00 val. (vietos laiku).

  Kurių JAV valstijų gyventojai gali balsuoti LR generaliniame konsulate Niujorke?

  LR generaliniame konsulate Niujorke paštu arba asmeniškai gali balsuoti Lietuvos Respublikos piliečiai, gyvenantys šiose JAV valstijose: Delavere, Džordžijoje, Floridoje, Konektikute, Masačusetse, Meine, Naujajame Džersyje, Naujajame Hampšyre, Niujorke, Pensilvanijoje, Rod Ailande ir Vermonte.

  Ar galima užsiregistruoti balsavimui užsienyje kitais būdais?

  Esant galimybei, prašome registruotis internetu https://www.rinkejopuslapis.lt/elektronine-registracija. Neturintiems galimybių tai padaryti, galima užsiregistruoti telefonu +1 212 354 7840 arba užpildant popierinį prašymą. Jei turite klausimų, rašykite [email protected].

   

  Naujienlaiškio prenumerata