Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Informacija dėl pažymų „Sodrai“

Sukurta 2018.10.09 / Atnaujinta 2018.10.09 23:21

Primename, kad JAV gyvenantys ir Lietuvoje pensiją gaunantys asmenys kasmet iki metų pabaigos „Sodros“ Užsienio išmokų tarnybai turi pateikti po spalio 1 d. išduotą notarinį liudijimą, kad asmuo yra gyvas ir yra tam tikroje vietoje (konsulinis mokestis – $35 USD). Laiku nepateikus minėto dokumento, pensijos mokėjimas nuo kiekvienų metų sausio 1 d. bus stabdomas.

Taip pat informuojame apie atsiradusią naujovę Lietuvos Respublikos piliečiams LR diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai jo parašo tvirtinimui teikti „Pareiškimą, kad asmuo yra gyvas ir yra tam tikroje vietovėje“. Šiame pareiškime konsulinis pareigūnas galės patvirtinti piliečio parašą, atlikdamas notarinį veiksmą „parašo dokumentuose tikrumo paliudijimas“ (konsulinis mokestis – $12 USD).

Tokiu atveju prašome parsisiųsti formą iš Sodros internetinio puslapio:

http://www.sodra.lt/lt/dokumentai/formos-ir-sablonai-gyventojams

Rinktis "Gyvenantiems Užsienyje", po to:

6. Pareiškimas, patvirtinantis, kad asmuo yra GYVAS IR TAM TIKROJE VIETOJE (lietuvių - anglų kalba).

Formą atsispausdinkite ir užpildykite. Formą reikės pasirašyti konsulinio darbuotojo akivaizdoje. 

Prieš atvykstant į Konsulatą, visi konsulinių paslaugų besikreipiantys žmonės turi užsiregistruoti per  LR generalinio konsulato Niujorke tinklalapį https://ny.mfa.lt – spausti ant bėgančios eilutės, atsidarys registracijos puslapis:

https://konsreg.urm.lt/visit/register/us3

Vizito tipas- pasirinkti „Konsulinė pažyma“, tuomet galėsite pasirinkti dieną ir laiką, kada norėsite  užsiregistruoti atėjimui į konsulatą.

LR pilietis gali pasirinkti, kokį notarinį veiksmą (ar notarinį liudijimą, ar pareiškimą, kad asmuo yra gyvas ir yra tam tikroje vietovėje) pageidauja atlikti atvykęs į LR generalinį konsulatą Niujorke. Atvykus būtina pateikti galiojantį Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Atkreipiame dėmesį, kad tuo atveju, kai bus prašoma patvirtinti faktą, kad nepilnametis pilietis yra gyvas ir yra tam tikroje vietovėje (tai gali būti susiję su našlaičių pensijos mokėjimo Lietuvoje tęsimu), „Sodrai“ turi būti išduodamas liudijimas (konsulinis mokestis – $35 USD).

Naujienlaiškio prenumerata