Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Renginys8.jpeg

Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtų 2020 metų minėtinų datų renginių ciklą sausio 21 d. Niujorke pradėjo Lietuvos Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Judaikos skyriaus vadovės dr. Laros Lempert vieša paskaita „Grožio, skausmo ir svajonių Vilnius“ („ Vilnius of beauty, sorrow and dreams“).

Lietuviai JAV » Istorinė, kultūros diplomatija »
Blazas.jpg

Per Vėlines, Mirusiųjų atminimo dieną, St Charles katalikiškose kapinėse Long Island pagerbtas iškilių JAV lietuvių, tarp jų žymaus tarpukario diplomato ir Vyriausiojo Lietuvos išlaisvinimo komiteto (VLIK) vadovo dr. Antano Trimako (1902-1964) ir jo sutuoktinės Jadvygos, žurnalisto, Lietuviškosios enciklopedijos bendrautoriaus Henriko Blazo ir jo sutuoktinės Domicelės atminimas.

Lietuviai JAV » Istorinė, kultūros diplomatija »
Vilnius.jpg

Rengiantis 2020 m. Lietuvos žydų istorijos metams ir Vilniaus Gaono 300-osioms gimimo metinių minėjimui Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Niujorke, bendradarbiaudamas su Lietuvos kultūros institutu, Lietuvos kultūros atašė JAV, Žydų tyrimų institutu YIVO, Niujorko Hunter koledžu, rengia pirmąsias Litvakų dienas Niujorke.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV » Istorinė, kultūros diplomatija »
Ema.Senkuvienė3 (2) (002).jpg

Šių metų rugpjūčio 11–17 dienomis Niujorke vyksta jau 38-asis šiuolaikinio šokio festivalis „Battery Dance Festival“. Pirmą kartą šio festivalio rengėjai pakvietė dalyvauti ir kūrėją iš Lietuvos. Choreografė ir šokėja Ema Senkuvienė festivalyje Niujorke pristato šiuolaikinio šokio spektaklį „X ir ateities X“, kurtą ir atliekamą kartu su choreografu ir šokėju iš JAV Blake‘u Seideliu.

 

 

Lietuviai JAV » Istorinė, kultūros diplomatija »
Liepos6-2.jpg

Liepos 6 dieną, pažymint Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Niujorke ir jo apylinkėse gyvenantys lietuviai, prisijungdami prie tautiečių visame pasaulyje, susitelkė ir giedojo „Tautišką giesmę“ vienos seniausių JAV lietuvių išeivijos organizacijų – Susivienijimo Lietuvių Amerikoje (SLA) būstinėje Manhetene.

Lietuviai JAV » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata