Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS NIUJORKE (JUNGTINĖS AMERIKOS VALSTIJOS)

Adresas: 420 Fifth Avenue, 3 Floor, New York, N.Y., 10018, USA

plačiau »

Tel. +1 212 354 7840
Faksas +1 212 354 7911
El. paštas

Studentai Niujorke susitiko su URM politikos direktoriumi Rolandu Kačinsku

Sukurta 2016.09.21 / Atnaujinta 2016.09.21 22:23
  Studentai Niujorke susitiko su URM politikos direktoriumi Rolandu Kačinsku

  Rugsėjo 20 d. vakarą Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Niujorke netilo diskusijos. Šį kartą jaunimą pritraukė svečias iš Lietuvos – Užsienio reikalų ministerijos (URM) Politikos direktorius Rolandas Kačinskas.

  Diplomatas, viešėdamas 71–ojoje Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos sesijoje, mielai sutiko pabendrauti, pasidalinti tarptautinėmis patirtimis ir su studentais. Renginyje dalyvavo Niujorke ir artimiausiose apylinkėse studijuojantys jaunuoliai, besidomintys Europos Sąjunga.

  Sveikindamas visus susirinkusius, Lietuvos generalinis konsulas Niujorke Julius Pranevičius pakvietė pasinaudoti išskirtine galimybe ir apžvelgti šiuo metu konsulate eksponuojamą Balzeko muziejaus parodą „No home to go to: The story of Baltic Displaced Persons, 1944-1952“.

  R. Kačinskas su jaunimu aptarė Europos Sąjungos ateities vizijas, atsakė į visiems aktualius politinius klausimus. „ES ateitis priklausys ne tik nuo europiečių pastangų, bet ir nuo būsimos JAV politikos Europos atžvilgiu“,– kalbėjo diplomatas.

  Studentai teiravosi ir R. Kačinsko nuomonės apie šių dienų aktualijas – Ukrainos, Gruzijos problemas, kitų šalių pagalbą joms bei nuolat mintyse esančią Rusiją. Nepamiršta ir „Brexito“ tema, iš kurios vėliau kilo diskusija apie mums visiems šiomis dienomis svarbią vienybę. „Mūsų, mažų valstybių, pavyzdys ES turėtų būti įkvepiantis ir reikšmingas. Mes turime likti kartu, tada būsime didesnė jėga“,– pabrėžė R. Kačinskas. Politikas pridūrė, kad Ukraina šiuo metu yra geriausias pavyzdys, kaip atsidavusiai reikia kovoti už savo laisvę. „Galbūt pradžioje turi būti blogiau, kad po to būtų geriau“ ,– pozityviai pokalbį užbaigė garbingas konsulato svečias.

  Parengė: Meda Piečytė, LR generalinio konsulato Niujorke praktikantė

  Naujienlaiškio prenumerata