Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

SVARBU! LR generalinio konsulato Niujorke teikiamos konsulinės paslaugos COVID-19 pandemijos metu

Sukurta 2020.04.10 / Atnaujinta 2020.04.11 01:26
  SVARBU! LR generalinio konsulato Niujorke teikiamos konsulinės paslaugos COVID-19 pandemijos metu

  Informuojame, kad dėl COVID-19 pandemijos ir jos sukeltų apribojimų laikinai keičiasi LR generalinio konsulato Niujorke konsulinių funkcijų atlikimo tvarka.

  Pandemijos metu LR generalinio konsulato Niujorke darbuotojai pasiekiami darbo dienomis ( I - V 9.00 - 18.00 JAV rytų pakrantės laiku) telefonu +1 (212) 354-7840, WhatsApp +1 646 209 8928 ir el. paštu [email protected].

  Pranešame, kad LR generaliniame konsulate Niujorke piliečiams iki atskiro pranešimo bus teikiama tik neatidėliotina skubi konsulinė pagalba nukentėjusiems nuo nelaimingo atsitikimo, nusikalstamos veikos ar ligos, pametus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ar pasibaigus jų galiojimo laikui.

  Kai dokumentas reikalingas grįžimui į Lietuvą ar kitą valstybę, kurioje nuolat gyvena Lietuvos Respublikos pilietis, bus išduodamas atitinkamai Asmens grįžimo pažymėjimas arba laikinas pasas, vadovaujantis atitinkamais teisės aktais.

  Lietuvos Respublikos piliečiui, esančiam JAV ir neplanuojančiam grįžti į Lietuvą, piliečio prašymu gali būti išduodama konsulinė pažyma, patvirtinanti jo pilietybę, kitus asmens duomenis ir jo teisę į Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę.

  Pranešame, kad asmens pilietybės ir tapatybės dokumentų išdavimas LR generaliniame konsualte Niujorke bus atnaujintas po atskiro pranešimo, JAV pasibaigus ekstremaliai situacijai dėl COVID-19 viruso. Prašymai dėl tokių pažymų išdavimo gali būti siunčiami paprastu arba elektroniniu paštu, pridedant asmens tapatybės dokumento paprastą arba skenuotą kopiją.

  Valstybės materialinė pagalba galima tik nukentėjus nuo nelaimingo atsitikimo, ligos ar nusikalstamų veikų ir tik tada, kai asmuo neturi galimybių gauti paramos iš kitų šaltinių. Gavęs materialinę pagalbą pilietis turi pasirašyti įsipareigojimą grąžinti ją valstybei. LR Generalinis konsulatas Niujorke gali padėti piliečiui susisiekti su giminėmis, artimaisiais ir draugais, įstaigomis ir organizacijomis, kurioje pilietis dirba, atlieka praktiką ar studijuoja, perduoti piliečio materialinės pagalbos prašymus.

  Naujienlaiškio prenumerata