Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius S. Šatūnas akcentavo ES ir JAV bendradarbiavimo svarbą remiant reformas Rytų Partnerystės šalyse

Sukurta 2021.11.19 / Atnaujinta 2021.11.19 17:57

Lapkričio 19 dieną ambasadorius Simonas Šatūnas, laikinai einantis Lietuvos nuolatinio atstovo Europos Sąjungai (ES) pareigas, dalyvavo Briuselyje vykusiame ES valstybių narių ministrų, atsakingų už vystomojo bendradarbiavimo politiką, tarybos posėdyje, kuriame daugiausiai dėmesio skirta ES ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) partnerystės stiprinimui vystomojo bendradarbiavimo srityje. Posėdyje taip pat dalyvavo JAV paramos vystymuisi agentūros (USAID) vadovė Samantha Power.

Posėdyje taip pat dalyvavo JAV paramos vystymuisi agentūros (USAID) vadovė Samantha Power.

S. Šatūnas pasveikino siekį stiprinti ES ir JAV pastangas veikti išvien, pažymėdamas, kad „pasauliniai iššūkiai, su kuriais susiduriame, neturi sienų ir sėkmingai su jais kovoti galėsime tik visapusiškai stiprindami transatlantinę partnerystę“. Ambasadorius taip pat ragino visas puses sutelkti maksimalų dėmesį į nelegalios migracijos kilmės šalis Azijos regione, kuriose gyvenantys žmonės buvo suvilioti Baltarusijos režimo ir panaudoti kaip nelegalūs migrantai organizuojant hibridinę ataką prieš ES.

„Lietuva turi sukaupusi unikalią transformacinių reformų patirtį valstybės tarnyboje, valstybės administravime. Mes jau ne kartą su ES ir JAV institucijų pagalba šia savo patirtimi dalinomės su Rytų Partnerystės šalimis, tad esame pasiruošę tai tęsti ir ateityje“, - sakė S. Šatūnas.

Posėdyje taip pat aptartos galimybės stiprinti ES vandens politiką, ypač apsirūpinimą vandens ištekliais Centrinės Azijos regione. Pažanga šioje politikos srityje yra itin svarbi sąlyga ir prielaida siekiant darnaus regiono vystymosi, taikos ir stabilumo.