Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Ukraina kovoje už laisvę iškovojo svarbią pergalę

Sukurta 2022.06.17 / Atnaujinta 2022.06.17 14:00
    G. Landsbergis: Ukraina kovoje už laisvę iškovojo svarbią pergalę

    Lietuva nuosekliai palaiko Europos Sąjungos (ES) narystės perspektyvą Rytų partnerystės šalims, išreiškusioms valią integruotis į ES. Užsienio reikalų ministerija sveikina Europos Komisijos nuomones dėl Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo narystės ES prašymų, kurios buvo pateiktos per rekordiškai trumpą laiką. Tai yra istorinis žingsnis ne tik Rytų partnerėms, bet ir ES.

    „Ukraina kovoje už laisvę iškovojo svarbią pergalę. Pozityvi Europos Komisijos nuomonė yra labai svarbi žinia ne tik Ukrainos žmonėms, kurie aukoja savo gyvybes gindami savo valstybę, Europos saugumą ir mūsų bendras vertybes, bet kartu ir signalas agresorei Rusijai, kad jos vykdoma imperialistinė ir revanšistinė politika kaimyninių valstybių atžvilgiu pasmerkta žlugti, – sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. − Ukraina jau įrodė savo tvirtą apsisprendimą dėl šalies europinės ir euroatlantinės integracijos kelio. Ukraina, kaip ir kitos  asocijuotos Rytų partnerės – Moldova ir Sakartvelas – padarė ženklią pažangą įgyvendindamos asociacijos susitarimus su ES. ES narystės perspektyvos suteikimas šioms šalims bus labai svarbi papildoma paskata toliau tvirtai žengti reformų keliu ir konsoliduos politinio elito ir žmonių pastangas siekti šio tikslo.“

    Pasak ministro, Lietuva tikisi, kad kitą savaitę vyksiančiame Europos Vadovų Tarybos posėdyje bus priimtas istorinis ir geopolitinis sprendimas, atveriantis ES duris Ukrainai, Moldovai ir Sakartvelui bei įtvirtinantis šių šalių ES šalies kandidatės statusus, atsižvelgiant į Europos Komisijos rekomendacijas. Rusijos karo prieš Ukrainą akivaizdoje pateikti Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo prašymai dėl narystės ES yra aiškus šių šalių politinės krypties demonstravimas ir jų pasirinkimas gyventi laisvame, taikiame ir klestinčiame pasaulyje. Lietuva palaiko šį pasirinkimą, nes dabartinės geopolitinės situacijos neatitinkantis sprendimas tik suteiks galimybę agresoriui ateiti ir kurti savo realybę.