Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

JT Žurnalistų apsaugos draugų grupės pirmininkės išleido bendrą pareiškimą dėl žurnalisto R. Pratasevičiaus ir S. Sapegos sulaikymo

Sukurta 2021.06.09 / Atnaujinta 2021.06.09 09:55

Birželio 8 dieną Lietuva kartu su Jungtinių Tautų (JT) Žurnalistų apsaugos draugų grupės pirmininkėmis Prancūzija ir Graikija bei kitomis grupės narėmis paskelbė bendrą pareiškimą dėl Baltarusijoje sulaikyto žurnalisto Ramano Pratasevičiaus ir Sofios Sapegos.

Pareiškime raginama nedelsiant ir besąlygiškai paleisti Ramaną Pratasevičių ir Sofią Sapegą bei kitus žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus, gerbti jų žmogaus teises ir pagrindines laisves. Grupės pirmininkės griežtai smerkia žurnalistų, žiniasklaidos darbuotojų, opozicijos narių, žmogaus teisių gynėjų ir kitų Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovų persekiojimą Baltarusijoje, prievartą prieš juos, savavališkus areštus ir neteisėtus sulaikymus. Grupės narės smerkia bet kokį kankinimą ar žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį kaip priemonę priversti viešai prisipažinti bei išreiškia susirūpinimą dėl neseniai priimtų įstatymų dėl žiniasklaidos ir masinių renginių Baltarusijoje, kurie dar labiau įgalins smurtą ir neteisėtą baudžiamąjį persekiojimą.

Taip pat reiškiamas gilus susirūpinimas dėl radikaliai blogėjančios žmogaus teisių padėties Baltarusijoje, raginama nedelsiant paleisti visus savavališkai sulaikytus asmenis, atlikti nepriklausomus ir išsamius visų įtarimų dėl žmogaus teisių pažeidimų ir piktnaudžiavimo tyrimus.

JT Žurnalistų apsaugos draugų grupė įsteigta 2016 metais Niujorke Lietuvos iniciatyva, siekiant įtvirtinti Lietuvos įdirbį žurnalistų saugumo tema JT, išlaikyti nuolatinį JT dėmesį žurnalistų saugumo temai, prisidėti prie tarptautinės bendruomenės dėmesio žurnalistų saugumui išlaikymo ir didinimo, užtikrinti saugią aplinką žurnalistams ir žiniasklaidos atstovams. Grupei priklauso 21 JT valstybė narė, Lietuva, Prancūzija ir Graikija jai pirmininkauja.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_5154.jpg

Birželio 15 dieną vyko ministro Gabrieliaus Landsbergio ir Lietuvoje viešinčio Graikijos užsienio reikalų ministro Nikos Dendias susitikimas.

Dvišaliai santykiai »
chervyen.jpg

Birželio 14 dieną Lietuvos ir Lenkijos diplomatai pagerbė sovietinio režimo aukas Červenėje (Baltarusija), kur prieš 80 metų, 1941 metų birželį neteko gyvybių daugiau kaip du tūkstančiai lietuvių, lenkų, baltarusių, kitų tautybių nekaltų žmonių. Tūkstančiai politinių kalinių buvo pėsčiomis išvaryti iš Minsko kalėjimo link Červenės miestelio, kur buvo sušaudyti.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_5023.jpg

Birželio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos Užsienio reikalų komiteto nariais Frederiku Peti (Frédéric Petit) ir Žan-Mišeliu Kleman (Jean-Michel Clément).

Dvišaliai santykiai »

Aut. Alicia González

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, jog naujas ES sankcijų Baltarusijai paketas padidins V. Putinui kainą, siekiant išsaugoti A. Lukašenką.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu » Lietuva pasaulio žiniasklaidoje »
M. ADOMENAS.jpg

Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

Dvišaliai santykiai »

Užsienio reikalų ministerija reiškia solidarumą su Lenkija, pareiškusia protestą dėl dabartinio Baltarusijos režimo sprendimo rugsėjo 17-ąją paskelbti Baltarusijos nacionaline švente, ir tvirtai pasisako prieš istorijos faktų iškraipymą.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »