Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Pranckevičius apdovanojo geriausius magistro darbus ES tema

Sukurta 2021.11.18 / Atnaujinta 2021.11.18 17:38
   Viceministras A. Pranckevičius apdovanojo geriausius magistro darbus ES tema
   Viceministras A. Pranckevičius apdovanojo geriausius magistro darbus ES tema
   Viceministras A. Pranckevičius apdovanojo geriausius magistro darbus ES tema

   Lapkričio 18 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko magistro darbų konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos politikos formavimo ir įgyvendinimo tematika“ nugalėtojų apdovanojimų ceremonija.

   Sveikindamas konkurso nugalėtojus, užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius atkreipė dėmesį į dramatiškus iššūkius, su kuriais susiduria visa Europos Sąjunga (ES), kovodama su COVID-19 (koronaviruso) pandemija bei atremdama hibridinę Baltarusijos režimo ataką.

   „Svarbu kasdienėje politikoje, ekonomikoje, visose vadovavimo srityse neužmiršti akademinio pasaulio vaidmens. Tik atsiremdami į tyrimais grįstą analizę galėsime išspręsti globalius uždavinius. Norime paskatinti bendradarbiavimą su aukštojo mokslo institucijomis ir aukšto lygio profesionalų ES srityje rengimą. Simboliška, kad konkursui pateikti darbai atspindi dabartinę Sąjungos darbotvarkę ir Konferencijos dėl Europos ateities temas“, − sakė viceministras.

   A. Pranckevičius taip pat pakvietė ES problematiką tiriančius studentus išbandyti savo jėgas Lietuvos diplomatinėje tarnyboje. „Diplomatijoje, kaip ir ES tyrimuose, tenka tapti pačių įvairiausių sričių ekspertu. Neabejoju, kad daugelis iš jūsų galėtumėte profesinėje karjeroje savo gebėjimais ir darbais prisidėti prie Europos ateities kūrimo. Kviečiu jus ir jūsų bičiulius dalyvauti Diplomatinės tarnybos talentų programoje ir, bendradarbiaujant su patyrusiais aukščiausio lygio diplomatais, geriau pažinti diplomato profesiją ir įgyti patirties”, − sakė viceministras A. Pranckevičius.

   Konkurso nugalėtoju tapo Vilniaus universiteto (VU), Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto absolventas Denas Jonas Gadeikis, atlikęs tyrimą apie Lietuvos energetikos integraciją į ES. Antroji vieta skirta VU Teisės fakultetą baigusiam Mindaugui Beniušiui už skaitmeninės rinkos autorių teisių direktyvos analizę, o trečioji vieta – Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto absolventui Rimvydui Burbai, nagrinėjusiam Europos žaliojo kurso  priežastis. Taip pat skirtos dvi skatinamosios vietos - Edita Žėkaitei, baigusiai VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą ir Kauno Technologijos universiteto absolventei Simai Šarlauskaitei. Konkurso laureatams skirti Užsienio reikalų ministerijos diplomai ir piniginiai prizai nuo 200 Eur. iki 1000 Eur.

   Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga geriausių magistro darbų ES tematika konkursą rengia jau antrus metus. Konkursui pateiktus darbus vertino komisija sudaryta iš Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pasiūlytų viešojo ir nevyriausybinio sektorių, bei aukštojo mokslo institucijų atstovų.

   Renginyje taip pat buvo apdovanoti Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos organizuojamo konkurso „Geriausi magistro darbai 2021“ septyni geriausi skirtingų mokslo sričių darbų autoriai ir jų vadovai. Laureatais tapo Medicinos ir sveikatos mokslų, gamtos mokslų, humanitarinių mokslų, socialinių mokslų, meno mokslų, technologijos mokslų ir žemės ūkio mokslų absolventai.

   Informacija žiniai

   Vertinimo komisijos sprendimu konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos politikos formavimo ir įgyvendinimo tematika“ laureatais paskelbti ir diplomais bei piniginiais prizais apdovanoti 5 Lietuvos aukštųjų mokyklų magistro absolventai:

   I vietaDenas Jonas Gadeikis, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas.

   Magistro darbas „Lietuvos energetikos integracija į Europos Sąjungą: lėto politikos derinimo priežasčių analizė“. Darbo vadovas dr. Ramūnas Vilpišauskas

   II vieta  − Mindaugas Beniušis, VU Teisės fakultetas.

   Magistro darbas „Skaitmeninės rinkos autorių teisių direktyvos 17 straipsnio įgyvendinimo problemos“. Darbo vadovas Prof. dr. Vytautas Mizaras

   III vietaRimvydas Burba, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas.

   Magistro darbas „Europos žaliojo kurso ir Europos klimato teisės akto atsiradimo priežastys“. Darbo vadovas dr. Linas Didvalis

   Komisijos sprendimu, taip pat skirtos dvi skatinamosios vietos:

   • Edita Žėkaitė, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas.

   Magistro darbas „Skaldyk ir valdyk?” Kinijos ekonominės galios poveikis ES ir jos valstybių narių politiniams sprendimams. Darbo vadovas Prof. dr. Tomas Janeliūnas

   • Sima Šarlauskaitė, Kauno Technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakultetas.

   Magistro darbas „Valstybės pagalbos poveikis Vidurio ir Rytų Europos Sąjungos šalių ekonomikoms“. Darbo vadovė Prof. dr. Irena Pekarskienė