Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministro A. Pranckevičiaus dvišalių konsultacijų su Graikija metu aptarti nelegalios migracijos iš Baltarusijos suvaldymo klausimai

Sukurta 2021.07.07 / Atnaujinta 2021.07.07 21:48
  Viceministro A. Pranckevičiaus dvišalių konsultacijų su Graikija metu aptarti nelegalios migracijos iš Baltarusijos suvaldymo klausimai

  Liepos 7 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius susitiko su Graikijos užsienio reikalų pakaitiniu ministru, atsakingu už Europos Sąjungos (ES) reikalus, Miltiadžiu Varvitsiočiu. Konsultacijų metu aptarti aktualūs ES darbotvarkės klausimai: COVID-19 pandemijos suvaldymas, Europos ekonomikos gaivinimo planas, ES santykiai su Rytų bei Pietų kaimynysčių valstybėmis bei Rusija, politinė situacija Ukrainoje. Ypatingas dėmesys konsultacijose skirtas nelegalios migracijos iš Baltarusijos klausimui.

  Susitikimo metu abi pusės pabrėžė sparčių ir solidarių ES sprendimų svarbą, siekiant suvaldyti COVID-19 pandemiją, bendrai perkant vakcinas, o taip pat rengiant ES valstybių narių ekonomikos gaivinimo planus, kurie jau netrukus turės būti sparčiai įgyvendinami, siekiant ambicingų žalinimo ir skaitmeninimo tikslų.

  Viceministras A. Pranckevičius išsamiai pristatė esamą situaciją dėl vis gausėjančių nelegalių migrantų iš Baltarusijos srautų bei padėkojo Graikijos ministrui už plataus masto ekspertinę pagalbą bei gerosios patirties, susijusios su panašaus pobūdžio krizių suvaldymu, perdavimą. Graikijos pakaitinis ministras akcentavo šalies pasiryžimą suteikti visokeriopą pagalbą Lietuvai suvaldant kylančius nelegalios migracijos iššūkius, pabrėžė ilgalaikių ES sprendimų, siekiant suvaldyti migracijos iššūkius, svarbą. Konsultacijų metu abi pusės sutiko, jog ES privalo išnaudoti visus turimus svertus, siekiant efektyviai bendradarbiauti su trečiosiomis šalimis migrantų readmisijos klausimais.

  „Smarkiai išaugę nelegalios migracijos srautai Lietuvos pasienyje – dar viena proga, kuomet ES gali pademonstruoti vieną esminių savo vertybių – solidarumą. Dėkoju Graikijai už tai, kad savo pagalba mums ji prisideda prie šios svarbios vertybės įgyvendinimo“, – teigė viceministras A. Pranckevičius.

  M. Varvitsiotis Lietuvoje lankosi liepos 7-8 dienomis vykstančios Ukrainos reformų konferencijos kontekste. Liepos 7 dieną vykusios politinės konsultacijos – glaudaus bendradarbiavimo su Graikija dėl nelegalios migracijos srautų suvaldymo tąsa. Birželio 15 dieną Lietuvoje lankėsi Graikijos užsienio reikalų ministras, vizito metu su Lietuvos užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu taip pat aptaręs galimus nelegalios migracijos suvaldymo instrumentus.