Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Vilniuje vyks IV Ukrainos reformų konferencija

Sukurta 2021.07.06 / Atnaujinta 2021.07.06 13:54

Liepos 7-8 dienomis Vilniuje vyks Lietuvos ir Ukrainos rengiama tarptautinė Ukrainos reformų konferencija. Dėl pandemijos iš 2020 metų perkeltos konferencijos esminis tikslas – kartu su Ukrainos tarptautiniais partneriais aptarti šalies reformų pasiekimus ir iššūkius, patvirtinti tarptautinės bendruomenės paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui bei reformų procesui.

Ukrainos reformų konferencija dėl vis dar neaiškios COVID-19 situacijos vyks mišriu formatu – dalis dalyvių atvyksta į Vilnių, dalis prisijungs virtualiai. Renginyje dalyvaus Lietuvos ir Ukrainos prezidentai Gitanas Nausėda ir Volodymiras Zelenskis, premjerai Ingrida Šimonytė ir Denysas Shmyhalas, dalyvius sveikins Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Konferencijos dalyviai – Ukrainos, Europos Sąjungos (ES) ir NATO, kitų valstybių užsienio reikalų ministrai ir  pareigūnai, tarptautinių organizacijų, tarptautinių finansinių institucijų, verslo ir pilietinės visuomenės atstovai.

Dviejų dienų diskusijose bus aptarta ES-Ukrainos santykių darbotvarkė, reformos saugumo ir gynybos sektoriuose, verslo ir investicijų klimatas bei geras valdymas.

Ukrainos reformų konferencijos paraštėse numatyti dvišaliai ministro Gabrieliaus Landsbergio susitikimai su Europos Tarybos Generaline sekretore Marija Pejčinović Burić, Kanados užsienio reikalų ministru Marcu Garneau, Vengrijos užsienio reikalų ministru Péteriu Szijjártó, Turkijos užsienio reikalų ministru Mevlütu Çavuşoğlu, Šveicarijos užsienio reikalų ministru Ignazio Cassisu, Estijos užsienio reikalų ministre Eva-Maria Liimets.

Detalesnę informaciją apie Ukrainos reformų konferenciją galima rasti ir diskusijas gyvai stebėti adresu https://www.urc2021.lt/

Tai bus jau ketvirtoji konferencija po 2017 metais Londone, 2018 metais Kopenhagoje ir 2019 metais Toronte įvykusių renginių. Renginį organizuoja Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Susijusios naujienos Visos naujienos »