Vaikų pilietybė

Sukurta 2014.04.18 / Atnaujinta 2019.08.20 08:03

Vaikas, kurio bent vienas iš tėvų yra Lietuvos Respublikos pilietis, gimdamas visam gyvenimui įgyja Lietuvos Respublikos pilietybę, nesvarbu, ar jis gimė Lietuvos Respublikos teritorijoje, ar už jos ribų. Lietuvos Respublikos piliečių vaikai, gimdami įgiję ir JAV pilietybę, gali būti ir Lietuvos, ir JAV piliečiais.

Vaikų, gimusių po 2008 m. liepos 22 d., pilietybė

Nuo 2008 m. liepos 22 d. gimę vaikai, kurių tėvai ar vienas iš jų vaiko gimimo metu buvo Lietuvos Respublikos piliečiai, nesvarbu, ar vaikas gimė Lietuvos Respublikos teritorijoje ar už jos ribų ir ar gimdamas įgijo kitos valstybės pilietybę, ar ne, laikomi Lietuvos Respublikos piliečiais, įgijusiais Lietuvos Respublikos pilietybę gimstant. Vaikų, gimusių nuo 2011-04-01, Lietuvos Respublikos pilietybė įrašoma į vaiko gimimo faktą patvirtinantį dokumentą apskaitant vaiko gimimą. Tarp 2008-07-22 ir 2011-04-01 gimusių vaikų pilietybė bus įrašoma vaikui išduodant pirmąjį pasą.

Vaikų, gimusių iki 2008 m. liepos 22 d., pilietybė

Jeigu Jums iki 2008-07-22 JAV gimė vaikas, kurio gimimu metu Jūs buvote Lietuvos Respublikos pilietis, ir Jūs norite, kad Jūsų vaikas būtų Lietuvos Respublikos pilietis, tai Jūs turite, iki vaikui sukaks 18 metų, raštu pateikti prašymą laikyti Jūsų vaiką Lietuvos Respublikos piliečiu. Jeigu pasitvirtins, kad Jūsų vaikas Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietybę įgijo gimimu, tai bus priimtas sprendimas dėl jo Lietuvos Respublikos pilietybės fakto konstatavimo. Priėmus sprendimą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės, Jūsų vaiko duomenys apie turimas Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietybę bus įrašyti Gyventojų registre.

Dėl vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės fakto konstatavimo reikia pateikti:

  • Laisvos formos prašymą laikyti vaiką Lietuvos Respublikos piliečiu (adresuojamas Migracijos departamentui prie Lietuvos Respublikos VRM);
  • Lietuvoje išduotą vaiko gimimo liudijimą (arba pateikiami dokumentai vaiko gimimo apskaitymui);
  • Vaiko JAV pasą;
  • Dokumentą, patvirtinantį, kad vaiko gimimo metu vaiko tėvai ar vienas iš jų buvo Lietuvos Respublikos piliečiai (Lietuvos Respublikos pasai).

Daugiau informacijos

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha