Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

BALTIJOS ŠALIŲ KINO FESTIVALIS NIUJORKE TAPS TRADICIJA

Sukurta 2018.10.23 / Atnaujinta 2018.10.24 23:34
   BALTIJOS ŠALIŲ KINO FESTIVALIS NIUJORKE TAPS TRADICIJA
   BALTIJOS ŠALIŲ KINO FESTIVALIS NIUJORKE TAPS TRADICIJA
   BALTIJOS ŠALIŲ KINO FESTIVALIS NIUJORKE TAPS TRADICIJA
   BALTIJOS ŠALIŲ KINO FESTIVALIS NIUJORKE TAPS TRADICIJA

   Spalio 21 d., sekmadienį, „Scandinavia House“ Niujorke sėkmingai baigėsi 4 dienas vykęs pirmasis Baltijos šalių kino festivalis, kurio metu buvo parodyta 18 klasikos ir naujausių Lietuvos, Latvijos ir Estijos trumpametražinių ir ilgametražinių vaidybinių, dokumentinių ir animacinių filmų.

   Festivalio uždarymo metu organizatoriai džiaugėsi, kad Baltijos kinas susilaukė didelio publikos ir spaudos susidomėjimo bei pranešė, kad festivalis bus tęsiamas ir kitais metais.
    
   Niujorko Baltijos šalių kino festivalio idėja gimė prieš dvejus metus. Jos autorius – Latvijos Garbės konsulas Niujorke Daris Delins, pakvietė prisijungti prie šios iniciatyvos taip pat Lietuvos ir Estijos Generalinius konsulatus Niujorke. „Šis Baltijos šalių kino festivalis – tai pirmasis trijų Baltijos valstybių bandymas atsirasti itin tirštai įvykių pripildytame Niujorko kino žemėlapyje. Kino kalba yra vienas universaliausių būdų papasakoti mūsų trijų šalių istoriją, pristatyti kultūrą ir tradicijas“, – teigia Lietuvos kultūros atašė JAV Gražina Michnevičiūtė

   Atidarymo vakarą žiūrovai pamatė retai už Europos ribų rodomus Baltijos šalių įsimintiniausius kino klasikos kūrinius, tarp jų 1974 m. sukurtą Arūno Žebriūno lietuvišką miuziklą „Velnio nuotaką“. Festivalio metu įvyko Arūno Matelio dokumentinio filmo apie Giro d‘Italia dviračių lenktynes „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ Niujorko premjera, po kurios vyko pokalbis su filmo režisieriumi ir kino kritiku Luku Brašiškiu. Daug dėmesio susilaukė Virginijos Vareikytės ir Maximilieno Dejoie dokumentinė juosta „Aš už tave pakalbėsiu“. Po filmo peržiūros svečiai kartu su režisiere turėjo galimybę aptarti filmą ir sovietinės okupacijos laikotarpį.

   Paskutiniuoju Niujorko Baltijos šalių kino festivalio akordu buvo pasirinktas lietuvių režisierės Linos Lužytės šeimos drama „Amžinai kartu“.

   „Šis festivalis - labai reikšmingas įvykis“, - sako viena iš festivalio pirmųjų rengėjų, Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Niujorke projektų vadovė Sondra Litvaitytė, - . „Mes žengiame tik pirmuosius žingsnius pristatydami Baltijos kiną išrankiai ir reikliai Niujorko visuomenei, pripratusiai prie gausios kultūrinių renginių pasiūlos. Stengsimės visi kartu bendromis jėgomis ir toliau dirbti ta kryptimi, kad festivalis neliktų tik vienetiniu sėkmingu produktu, bet taptu kasmetiniu, išskirtiniu ir labai laukiamu festivaliu“.

   Baltijos šalių kino festivalį organizavo Lietuvos ir Estijos generaliniai konsulatai ir Latvijos garbės konsulatas Niujorke, Lietuvos kultūros institutas ir LR kultūros atašė, bendradarbiaujant su nacionaliniais Baltijos šalių kino centrais ir pagrindiniu festivalio partneriu „Scandinavia House“.

   Daugiau informacijos apie festivalį:  https://www.balticfilmfestival.com/.

   Naujienlaiškio prenumerata