Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Dėl SODROS pažymų

Sukurta 2021.10.13 / Atnaujinta 2021.10.13 23:09
  Dėl SODROS pažymų

  Galite pateikti prašymą dėl SODROS pažymos LR Gen. konsulate Niujorke: 

  Jums reikėtų užsiregistruoti konsulinės registracijos tinklapyje: https://keliauk.urm.lt/consult-registration

  Pasirinkti dieną data ir laiką bei nustaytu laiku atvykti į konsulatą. Su savimi turėkite LR pasą bei mokėjimo kortelę bei dokumentą ant kurio nurodytas Jūsų adresas.

  Užsiregistruoti konsuliniam priėmimui galite čia:

  https://keliauk.urm.lt/consult-registration

  Instrukcija kaip užsiregistruoti konsuliniam priėmimui galite rasti čia:

  https://ny.mfa.lt/niujorkas/lt/naujienos/instrukcija-kaip-uzsiregistruoti-konsulinems-paslaugoms

  Lietuvos Respublikos valstybinės socialinio draudimo pensijos užsienyje gyvenantiems asmenims skiriamos ir mokamos nepriklausomai nuo jų pilietybės. Pagrindinė sąlyga teisei į pensiją įgyti – būti įgijusiam ne mažesnį už minimalų stažą atitinkamos rūšies pensijai gauti dirbant Lietuvos Respublikos įmonėse, įstaigose, organizacijose (minimalus stažas senatvės pensijai – 15 metų). Tremtiniams ir politiniams kaliniams, dalį stažo įgijusiems kalinimo metu ir tremtyje, sąlyga įgyti minimalų stažą dirbant Lietuvos įmonėse, įstaigose, organizacijose, netaikoma. Užsienio valstybėse gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai bei užsieniečiai prašymus ir kitus pensijos skyrimui ar mokėjimo pratęsimui būtinus dokumentus gali pateikti tiesiogiai Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Užsienio išmokų tarnybai:

  Adresas: Kalvarijų g. 147, LT-08221 Vilnius, Lietuva

  Bendrasis informacijos telefono numeris - 1883 arba (+370) 5 250 0883

  Fakso numeris: (+370 5) 213 66 71

  El. pašto adresas: [email protected]

  Liudijimas, kad asmuo yra gyvas

  Lietuvoje gaunantys pensiją Lietuvos Respublikos piliečiai kasmet nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d. gali keiptis į generalinį konsulatą ir gauti notarinį liudijimą, kad asmuo yra gyvas ir yra tam tikroje vietoje. Jei “Sodra” iki sausio 1 d. negaus minėto dokumento ir sustabdys pensijos mokėjimą, pensijos mokėjimas bus atnaujintas pateikus šį dokumentą.

  Norėdami gauti šį liudijimą, Lietuvos Respublikos piliečiai turi iš anksto užsiregistruoti priėmimui ir asmeniškai atvykę į generalinį konsulatą pateikti galiojantį Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę bei sumokėti konsulinį mokestį už fakto, kad pilietis gyvas ir yra tam tikroje vietovėje, patvirtinimą. Konsulinio pareigūno išduotus dokumentus galėsite pateikti Lietuvoje be jokių papildomų tvirtinimų. Užsienio šalių bei Lietuvos Respublikos piliečiai taip pat gali kreiptis į bet kurį JAV notarą, tačiau jo išduotą dokumentą turi papildomai pažymėti „Apostille”.

  Atsisiųsti dvikalbę SODROS formą galite iš čia

  Naudinga Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (SODROS) informacija

   

   

   

   

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha