Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į LIETUVĄ

Sukurta 2021.05.13 / Atnaujinta 2021.05.13 23:59

 INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į LIETUVĄ (IZOLIAVIMOSI TVARKA ir IŠMTYS pasiskiepijusiems, kelionių tvarka JAV PILIEČIAMS)

 

  • Primename, kad karantino metu atvykstant į Lietuvą taikomos sugriežtintos kontrolės priemonės – privaloma prieš kelionę užsiregistruoti užpildant elektroninę anketą (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form),
  • Tyrimas dėl COVID-19 turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas, kurį prieš kelionę privaloma pateikti vežėjui. Privalomas tyrimas dėl COVID-19 (PGR arba antigeno testas iš nosiaryklės). Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.
  • Net ir turint NEIGIAMĄ COVID-19 atsakymą privaloma 10 dienų izoliacija. Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

1.      Izoliacijos išimtys:

·         asmenims, turintiems gydymo įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina, registruota Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre pagal skiepijimo schema (JAV NAUDOJAMOS– PFIZER, MODERNA, J&J/Janssen VAKCINOS YRA PRIPAŽĮSTAMOS EUROPOS SĄJUNGOJE, būtina su savimi turėti skiepų pažymėjimą)

·         asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką.

*      DĖL ATVYKIMO Į LIETUVĄ JAV PILIEČIAMS:

Kieviena Europos Sąjungos  šalis turi savas išimtis.  LIETUVOJE GALIOJANČIOS IŠIMTYS: -   Į Lietuvą leidžiama atvykti JAV piliečiams, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečių ir užsieniečių, turinčių teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinančius dokumentus, šeimos nariai (tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), sutuoktiniai (asmenys, su kuriais sudaryta registruotos partnerystės sutartis), globėjai) – kelionės metu būtina turėti tai įrodančius dokumentus (santuokos/ gimimo liudijimą, šeimos nario LR piliečio paso kopiją).

-   Taip pat į Lietuvą leidžiama atvykti užsieniečiams, turintiems teisę gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinantį dokumentą, ar dėl kurių Migracijos departamentas priėmė sprendimą išduoti teisę gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinantį dokumentą; taip pat, turintiems nacionalinę vizą ar dėl kurių Migracijos departamentas priėmė sprendimą išduoti nacionalinę vizą.

 

  • Primename, kad šiuo metu URM rekomenduoja nevykti į jokias užsienio šalis. Jeigu keliauti būtina, sekite nuolat kintančią informaciją dėl galiojančių apribojimų Lietuvoje ir užsienyje bei būkite pasiruošę atlikti privalomus veiksmus.
  • Atsakomybė dėl kelionės rizikos pandemijos metu tenka keliaujančiam asmeniui.

Naujienlaiškio prenumerata