GENERALINIAME KONSULATE NIUJORKE ATIDARYTA JADVYGOS ORANTIENĖS SKIAUTINIŲ PARODA
2012 m. gegužės 29 d. Lietuvos generaliniame konsulate Niujorke atidaryta lietuvės menininkės Jadvygos Orantienės skiautinių paroda. Renginio dalyvius pasveikino generalinis konsulas Niujorke Valdemaras Sarapinas. „Labai miela ir jauku sulaukti tokios rankų šiluma alsuojančios kūrybos, pasidžiaugti taip kruopščiai sudėliotais darbais, į kuriuos sudėta tiek širdies, “ – kalbėjo Valdemaras Sarapinas. Parodos autorė dėkojo susirinkusiems svečiams už dėmesį jos kūrybai. „Man skiautinių kūrimas – lyg vaistai nuo liūdesio, užuovėja nuo visų gyvenimo rūpesčių. Nors pagal specialybę esu grafikė, gyvenime mane taip traukia spalvos... Mane žavi audinių minkštumas, faktūros, netikėti spalviniai ir plastiniai deriniai, nevengiu žaisti užburiančiais geometrinių formų ir spalvų raštais, skiautinių erdvę stengiuosi sušildyti gyvenimo patirtimi ir asmeniniais išgyvenimais,“ – sakė Jadvyga Orantienė, pristačiusi pastarųjų penkiolikos metų savo kūrybos laikotarpį atspindinčius darbus.Ši paroda, Lietuvos generaliniame konsulate Niujorke veiksianti iki birželio 29 d., jau buvo eksponuota Omaha mieste (Nebraskos valstija), Vašingtone, Čikagoje. Jadvyga Orantienė gimė 1951 m. Aukštaitijoje, Sartų ežero apylinkėse. Baigė Dusetų pradinę mokyklą, vėliau mokėsi M.K. Čiurlionio menų mokykloje, 1975 m. magistro diplomą įgijo Vilniaus dailės akademijoje, Grafikos katedroje. Skiautinių parodose dalyvauja nuo 1997 m. Jadvygos Orantienės parodos fragmentai. L. Lukoševičiaus nuotr. Jadvyga Orantienė ir generalinis konsulas Valdemaras Sarapinas. L. Lukoševičiaus nuotr. Iš dešinės: generalinis konsulas Valdemaras Sarapinas, Jadvyga Orantienė, JAV LB Niujorko apygardos pirmininkė Ramutė Žukaitė. L. Lukoševičiaus nuotr.
Ši paroda, Lietuvos generaliniame konsulate Niujorke veiksianti iki birželio 29 d., jau buvo eksponuota Omaha mieste (Nebraskos valstija), Vašingtone, Čikagoje.
Jadvyga Orantienė gimė 1951 m. Aukštaitijoje, Sartų ežero apylinkėse. Baigė Dusetų pradinę mokyklą, vėliau mokėsi M.K. Čiurlionio menų mokykloje, 1975 m. magistro diplomą įgijo Vilniaus dailės akademijoje, Grafikos katedroje. Skiautinių parodose dalyvauja nuo 1997 m.
Jadvygos Orantienės parodos fragmentai. L. Lukoševičiaus nuotr.