*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

GENERALINIS KONSULAS NIUJORKE DALYVAVO NIUJORKO LIETUVIŲ KŪČIŲ ŠVENTĖJE

2012 m. gruodžio 16 d. Lietuvos Generalinis konsulas Valdemaras Sarapinas su žmona Vyte dalyvavo Niujorko lietuvių Kūčių šventėje. Ji prasidėjo lietuviškomis Šventomis Mišiomis Apreiškimo bažnyčioje. Jas aukojo bažnyčios klebonas Vytautas Volertas bei svečias iš Lietuvos - Pranciškonų Mažesniųjų Brolių ordino provincijolas brolis Astijus Kungys. Po Šv. Mišių į greta įsikūrusią Mt. Carmel bažnyčios salę susirinko ypatingai gausus lietuvių bei jų draugų būrys iš Niujorko bei jo apylinkių. Džiaugdamasis gražiais besibaigiančių metų darbais, Generalinis konsulas pastebėjo, kad šiais metais nepavyko išvengti ir liūdnų ir skaudžių akimirkų, kaip pavyzdį paminėdamas uragano Sandy pridarytus baisumus. "Kita vertus, tie baisumai tik privertė mus visus dar labiau susitelkti ir pasijusti viena didele darnia šeima, kurios nariai nepalieka vieni kitų nelaimėje", - sakė jis. V. Sarapinas ypač dėkojo Niujorko skautams, nes būtent jų iniciatyva buvo įkurtas specialus paramos nuo uragano nukentėjusiesiems fondas, į kurį gali aukoti visi pageidaujantieji. Specialių Generalinio konsulo padėkos žodžių susilaukė Maironio mokyklos mokiniai, mokytojai ir tėveliai. "Ačiū, Mielieji, už Jūsų kantrybę, ištvermę ir pasiaukojimą, mokant vaikučius lietuvių kalbos, puoselėjant lietuviškas tradicijas, skiepijant jiems meilę Tėvynei Lietuvai", - teigė jis. Šventės dalyvius taip pat sveikino brolis Astijus, Mt. Carmel bažnyčios klebonas monsinjoras Joseph Calise, Niujorko Maironio lituanistinės mokyklos vedėja Faustina Šinkūnienė, JAV lietuvių bendruomenės Niujorko apygardos pirmininkė Ramutė Žukaitė. Kūčių šventėje dalyvavo ir Lietuvos Misijos prie Jungtinių tautų vadovės pavaduotoja Rita Kazragienė su vyru Giedriumi. Šventės metu pasirodė jaunieji Niujorko skautai, o "maironiukai" parengė šaunią šventinę programą, kurią vainikavo lėlių vaidinimas pagal L. Jakimavičiaus istoriją "Katinėlis ir gaidelis Kalėdų ieškojo". Vėlliau šventės dalyviai vaišinosi tradiciniais Kūčių valgiais, giedojo kalėdines giesmes, o renginio kulminacija, be abejo, tapo Kalėdų Senelio pasirodymas.

2012 m. gruodžio 16 d. Lietuvos Generalinis konsulas Valdemaras Sarapinas su žmona Vyte dalyvavo Niujorko lietuvių Kūčių šventėje. Ji prasidėjo lietuviškomis Šventomis Mišiomis Apreiškimo bažnyčioje. Jas aukojo bažnyčios klebonas Vytautas Volertas bei svečias iš Lietuvos - Pranciškonų Mažesniųjų Brolių ordino provincijolas brolis Astijus Kungys. Po Šv. Mišių į greta įsikūrusią Mt. Carmel bažnyčios salę susirinko ypatingai gausus lietuvių bei jų draugų būrys iš Niujorko bei jo apylinkių. Džiaugdamasis gražiais besibaigiančių metų darbais, Generalinis konsulas pastebėjo, kad šiais metais nepavyko išvengti ir liūdnų ir skaudžių akimirkų, kaip pavyzdį paminėdamas uragano Sandy pridarytus baisumus. "Kita vertus, tie baisumai tik privertė mus visus dar labiau susitelkti ir pasijusti viena didele darnia šeima, kurios nariai nepalieka vieni kitų nelaimėje", - sakė jis. V. Sarapinas ypač dėkojo Niujorko skautams, nes būtent jų iniciatyva buvo įkurtas specialus paramos nuo uragano nukentėjusiesiems fondas, į kurį gali aukoti visi pageidaujantieji. Specialių Generalinio konsulo padėkos žodžių susilaukė Maironio mokyklos mokiniai, mokytojai ir tėveliai. "Ačiū, Mielieji, už Jūsų kantrybę, ištvermę ir pasiaukojimą, mokant vaikučius lietuvių kalbos, puoselėjant lietuviškas tradicijas, skiepijant jiems meilę Tėvynei Lietuvai", - teigė jis. Šventės dalyvius taip pat sveikino brolis Astijus, Mt. Carmel bažnyčios klebonas monsinjoras Joseph Calise, Niujorko Maironio lituanistinės mokyklos vedėja Faustina Šinkūnienė, JAV lietuvių bendruomenės Niujorko apygardos pirmininkė Ramutė Žukaitė. Kūčių šventėje dalyvavo ir Lietuvos Misijos prie Jungtinių tautų vadovės pavaduotoja Rita Kazragienė su vyru Giedriumi. Šventės metu pasirodė jaunieji Niujorko skautai, o "maironiukai" parengė šaunią šventinę programą, kurią vainikavo lėlių vaidinimas pagal L. Jakimavičiaus istoriją "Katinėlis ir gaidelis Kalėdų ieškojo". Vėlliau šventės dalyviai vaišinosi tradiciniais Kūčių valgiais, giedojo kalėdines giesmes, o renginio kulminacija, be abejo, tapo Kalėdų Senelio pasirodymas.