KOVO 11 D. NIUJORKE PAMINĖTA LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA
2012 m. kovo 11 d. Niujorko ir aplinkinių valstijų lietuviai rinkosi paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Po šv. mišių Švč. Mergelės Marijos apreiškimo parapijos salėje renginio dalyvius sveikino Niujorko apygardos lietuvių bendruomenės pirmininkė Ramutė Žukaitė ir Lietuvos generalinis konsulas Niujorke Valdemaras Sarapinas. Buvo perskaitytas Lietuvos užsienio reikalų ministro sveikinimas Nepriklausomybės atkūrimo proga. Valdemaras Sarapinas pavadino šią dieną stiprybę ir viltį simbolizuojančia Lietuvos žmonių švente, kviesdamas visus kartu tikėti, džiaugtis ir didžiuotis ja, branginti ir neleisti, kad ne visados šviesi kasdienybė imtų temdyti jos prasmę. V. Sarapinas pažymėjo, kad dvidešimt trečiuosius laisvės metus pradėjusi skaičiuoti Lietuva, nors ir klysdama, bet kartu ir uoliai taisydama savo klaidas, visąlaik tvirtai ėjo į priekį, šiuo ėjimu pelnydama tarptautinį pripažinimą Amerikoje, Briuselyje, Afganistane, Gruzijoje, Ukrainoje ir daugelyje kitų pasaulio šalių. Generalinis konsulas pakvietė toliau puoselėti lietuvybę bei saugoti lietuvišką žodį, palinkėdamas visiems stiprybės ir vienybės. Vėliau renginio svečias - Lietuvos krepšinio rinktinės fotografas Tomas Tumalovičius demonstruodamas foto ir video vaizdus susirinkusiems pasakojo apie Lietuvos krepšinininkų pergales ir sunkų kasdienį darbą siekiant garsinti Lietuvos vardą pasaulyje, apie ypatingą vienybę, sutelktas jėgas vardan Lietuvos. Generalinis konsulas Valdemaras Sarapinas sveikina tautiečius. L.Lukoševičiaus nuotr. Po susitikimo su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės fotografu Tomu Tumalovičiumi (centre). V. Lukoševičienės nuotr.
