Kviečiame į Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos koncertą LR generaliniame konsulate Niujorke
Lietuvos Respublikos Generalinis konsulatas Niujorke antradienį, spalio 20 d. 19 val. kviečia į koncertą, kurio metu skambės rinktiniai Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos kūriniai smuikui, violončelei ir fortepijonui.
Gyvenantys ir kuriantys užsienyje, vieni ryškiausių Lietuvos atlikėjų smuikininkė Dalia Dėdinskaitė (Lietuva/Austrija), violončelininkas Gleb Pyšniak (Lietuva/Austrija) ir pianistas Gintaras Januševičius (Lietuva/Vokietija) susibūrė bendrai iniciatyvai – atrasti gražiausius klasikinės lietuviškos muzikos kūrinius. Muzikų tikslas – pasidalinti šiuo lobiu su klausytojais visame pasaulyje.
DALIA DĖDINSKAITĖ yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. 2010-aisiais Dalia laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden“, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012“. D. Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt. 2014 metais Dalia su dideliu pasisekimu debiutavo Vienos „Musikverein“ salėje, kur atliko Vytauto Barkausko „Duettissimo“ pasaulinę premjerą. Smuikininkės talentą pastebėjo jos pirmoji mokytoja Elena Lašaitė, vėliau Dalia mokėsi pas prof. Jurgį Dvarioną, o ryškiausią pėdsaką smuikininkės muzikiniame kelyje paliko studijos pas austrų smuikininką, Vienos universiteto profesorių Christianą Altenburgerį. Daugiau informacijos: www.dalia-dedinskaite.com
Dar būdamas 14 metų GLEB PYŠNIAK kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje, pasirodė solo su Maskvos konservatorijos simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, o 2006 metais už Lietuvos vardo garsinimą G. Pyšniak apdovanojo Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Pirmoji mokytoja Tatjana Kuc atvedė violončelininką į muzikinį kelią, kurį vėliau praturtino studijos pas prof. Rimantą Armoną ir prof. Johannesą Meissl bei susitikimai ir meistriškumo pamokos pas Yo-Yo Ma, Mstislavą Rostropovičių, Silviją Sondeckienę ir Heinrichą Schiffą. Daugiau informacijos: www.glebpysniak.com
GINTARAS JANUŠEVIČIUS pastaruosius penkiolika metų buvo vienas žymiausių lietuvių pianistų tarptautinėje scenoje. Jis skambino su Montrealio simfoniniu, Maskvos valstybiniu simfoniniu, Šenženio simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais ir daugeliu kitų. G. Januševičius atstovavo Lietuvai žymiuose festivaliuose, tokiuose kaip F. Šopeno „Duszniki-Zdroj“, „Mozartfest Würzburg“, „Festival Besancon“, „Dresdner Musikfestspiele“. Kameriniame amplua jis dalinosi scena kartu su Jörgu Widmannu, Leonidu Gorokhovu, Ekaterina Mečetina, Aleksėjumi Gorlačiu, Elsbeth Moser ir kitais. Nepaisant aktyvios sceninės veiklos, G. Januševičius taip pat aktyviai dalinasi savo patirtimi ir žiniomis paskaitų bei meistriškumo kursų metu, kuriuos veda Japonijoje, Kinijoje, Vokietijoje, Moldavijoje, Rumunijoje, Izraelyje, Ispanijoje, Italijoje ir Lietuvoje. Už neįkainojamas muzikos ir gyvenimo pamokas pianistas dėkingas Valei Kulikauskienei, Jurgiui Bialobžeskiui, Vladimirui Krainevui, Lazariui ir Valentinai Bermanams bei Berndui Goetzkei.
Programa
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis
Trys preliudai (arr. fort. trio N. Galiamovos)
Stasys Vainiūnas
Fortepijoninis trio
Balys Dvarionas
„Žiemos eskizai“
Vytautas Barkauskas
Partita smuikui solo op.12
Vytautas Paltanavičius
Rapsodija violončelei solo
Zita Bružaitė
Sonetas IV (2006)
Anatolijus Šenderovas
„Giesmė ir šokis“
Aleksandras Kačanauskas
„Prie Nemunėlio“ pagal lietuvių liaudies dainą
Loreta Narvilaitė
“Pamatyk jūrą tolumoje” (specialiai sukurtas kūrinys)
Kviečiame! Prašome registruotis: kons.niujorkas@urm.lt