Lietuvos dizainerių darbai pristatyti Niujorko architektų ir dizainerių bendruomenei
2015 m. rugpjūčio 26 d. Niujorke, projektavimo ir dizaino įmonėje Design Republic surengtas mados dizainerių iš Lietuvos Jolantos Talaikytės ir Renatos Maldutienės darbų pristatymas.
Atidarydamas renginį, Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Niujorke Julius Pranevičius pasidžiaugė, kad Lietuvos kūrėjai sulaukia pripažinimo Niujorke, o jų dėka Lietuva prisistato kaip kūrybinga ir dinamiška valstybė. „ Esame vieni iš greičiausiai augančių ekonomikų Europoje, o mūsų istorija yra sėkmės istorija“- pažymėjo J. Pranevičius. Generalinis konsulas gausiai susirinkusius lankytojus taip pat pakvietė atvykti į Lietuvą, susipažinti su galimybėmis Lietuvoje plėtoti verslą mados srityje.
Parodos atidarymo metu susirinkusius taip pat pasveikino Niujorko lietuvių bendruomenės pirmininkas Algirdas Grybas bei pasidžiaugė lietuvių profesionalų Niujorke organizacijos veikla. „Lietuviai ir lietuvių kilmės asmenys savo veikla garsina Lietuvą“ – pažymėjo A. Grybas.
Inga Krulienė, viena iš Design Republic vadovių, pristatė įmonės veiklą. Madison aveniu įsikūrusi įmonė, turinti daugiau nei 200 pasaulinės klasės klientų, yra Niujorko projektavimo ir dizaino įmonė, veikianti daugiau nei 20 metų ir teikianti platų paslaugų spektrą.
Eksponuojama paroda "Gyvenimo spalvos" tai eksperimentas, kūrybinė laboratorija, susidedanti iš dviejų dalių: Vilniaus dailės akademijos Kostiumo dizaino katedros dėstytojų prof..J.Talaikytės mados kolekcijos "Moters širdis" ir doc. R.Maldutienės meninio projekto – "Sėslių spalvų istorija".
Autorinę Jolantos Talaikytės kolekcijos "Moters širdis" dalį sudaro mados kostiumai ir aksesuarai, kurie kaip simboliai, įprasmina žmogaus/moters gyvenimo spalvas, emocijas ir jausmus.
Renata Maldutienė ekspozicijoje "Sėslių spalvų istoriją" pristatė 7 kostiumus – interpretacijas tyrimų tema, kurie yra tarsi koncentratas autorės apmąstymų ir patirčių Kiekvienas jų atspindi skirtingą Lietuvos valstybės istorinį laikotarpį (nuo XV iki XXI amžiaus), skirtingą istorinę asmenybę ar personifikaciją, skirtingą simbolinę spalvą ir galiausiai – pilną 7 spalvų ratą.