Sausio 11 d. Lietuvos Generalinio konsulato Niujorke kolektyvas, solidarizuodamasis su Lietuvoje vykdoma pilietine akcija "Atmintis gyva, nes liudija", paminėjo Laisves gynėjų atminimą tylos minute ir uždegdamas žvakutes konsulate. Buvo atsimintas ilgas ir sunkus mūsų tautos kelias link nepriklausomybės ir skaudūs to lemtingo vakaro atsiminimai. Mūsų laisvės gynėjų dėka šiandien turime brangiausią turtą - nepriklausomybę.
Sausio 13 d. Niujorko Mergelės Marijos Apsireiškimo parapijoje bus aukojamos šv. Mišios sausio 13 - osios aukų atminimui, po šv. Mišių vyks laisvės gynėjų paminėjimas, kuriame žodį tars Lietuvos Generalinis konsulas Niujorke Valdemaras Sarapinas.