Sausio 13 sekmadienį, Lietuvos Generalinis konsulas Niujorke Valdemaras Sarapinas kartu su žmona Vyte Sarapiniene dalyvavo Niujorko Švč. Mergelės Marijos Apreiškimo parapijos šv. Mišiose laisvės gynėjams atminti. Mišių metu vyko iškilminga procesija, kurios metu Generalinis konsulas Valdemaras Sarapinas, Vytė Sarapinienė ir kiti nešė Laisvės gynėjų nuotraukas ir žvakutes. Po šv. Mišių parapijos salėje vyko Laisvės gynėjų minėjimas. „ Po Sausio 13-osios Lietuva pasijuto tarsi atlaikiusi didelį išbandymą. Mūsų ši skaudi patirtis neišgąsdino, o padarė stipresniais. Kiekviena gyvybė yra labai svarbi. Sausio 13 yra tragiška diena mūsų tautos istorijoje ir mūsų brangūs Laisvės gynėjai niekada nebus pamiršti. Kviečiu visus sutikti šią dieną pakelta galva, nes tai ir mūsų pergalės ir laisvės diena. Ir jei vėl tektų ginti Tėvynę, mes vėl būtume tokie pat tvirti ir bebaimiai“ – kalbėjo Generalinis konsulas Niujorke Valdemaras Sarapinas.
Minėjimo metu taip pat šnekėjo Niujorko Bruklino Kvynsų apylinkės pirmininkė Rasa Sprindys, invokaciją tarė kun. Vytautas Volertas, Mairionio lituaninstinės mokyklos mokiniai sakė poeto Justino Marcinkevičiaus eiles. Minėjimo pabaigoje Niujorko Švč. Mergelės Marijos Apreiškimo parapijos choras kartu su visais dalyviais giedojo Lietuvos himną, tautines giemes „Lietuva brangi“, „Leiskit į Tėvynę“, „Vai ko nusižvengei bėrasai žirgeli“.