*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

PROFESORIUS RIMVYDAS PETRAUSKAS PERSKAITĖ PASKAITĄ "ŽALGIRIS - DIDYSIS MŪŠIS IR ILGA ATMINTIS"

     Lapkričio 19 d. Niujorke, Susivienijimo lietuvių Amerikoje salėje įvyko JAV Lietuvių Bendruomenės Kultūros Tarybos, Niujorko Lietuvių Bendruomenės Manheteno apylinkės ir Lietuvos Generalinio konsulato Niujorke organizuotas Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių minėjimas. Renginio metu prof. Rimvydas Petrauskas skaitė paskaitą "Žalgiris: didysis mūšis ir ilga atmintis". "Žalgirio mūšis paliko gilų pėdsaką daugelio tautų istorinėje savimonėje, nuo šio mūšio įsitvirtino taikaus karo, tarptautinio tarpininkavimo ir taikios komunikacijos mūšio metu kategorijos", - kalbėjo prof. R. Petrauskas. Po paskaitos susirinkusieji diskutavo apie Žalgirio mūšio, iš esmės pakeitusio geopolitinę situaciją regione, svarbą.    Rimvydas Petrauskas yra Vilniaus Universiteto Senovės ir Viduramžių istorijos katedros profesorius, kelių knygų autorius, tarp jų - monografijos apie Lietuvos diduomenę ir knygos "Didžioji Lietuvos Kunigaikštystė 1386-1529“. Taip pat jis yra Lietuvos Nacionalinio Istorikų komiteto viceprezidentas bei Lietuvos Mokslo Tarybos ir Vokietijos istorijos instituto Varšuvoje tarybos narys.          

 

    Lapkričio 19 d. Niujorke, Susivienijimo lietuvių Amerikoje salėje įvyko JAV Lietuvių Bendruomenės Kultūros Tarybos, Niujorko Lietuvių Bendruomenės Manheteno apylinkės ir Lietuvos Generalinio konsulato Niujorke organizuotas Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių minėjimas. Renginio metu prof. Rimvydas Petrauskas skaitė paskaitą "Žalgiris: didysis mūšis ir ilga atmintis". "Žalgirio mūšis paliko gilų pėdsaką daugelio tautų istorinėje savimonėje, nuo šio mūšio įsitvirtino taikaus karo, tarptautinio tarpininkavimo ir taikios komunikacijos mūšio metu kategorijos", - kalbėjo prof. R. Petrauskas. Po paskaitos susirinkusieji diskutavo apie Žalgirio mūšio, iš esmės pakeitusio geopolitinę situaciją regione, svarbą.
    Rimvydas Petrauskas yra Vilniaus Universiteto Senovės ir Viduramžių istorijos katedros profesorius, kelių knygų autorius, tarp jų - monografijos apie Lietuvos diduomenę ir knygos "Didžioji Lietuvos Kunigaikštystė 1386-1529“. Taip pat jis yra Lietuvos Nacionalinio Istorikų komiteto viceprezidentas bei Lietuvos Mokslo Tarybos ir Vokietijos istorijos instituto Varšuvoje tarybos narys.